Переваги меблів з масиву дерева

Не дивлячись на появу багатьох сучасних матеріалів, масив дерева часто використовують у виготовленні меблів. Предмети інтер’єру з натуральної деревини вважають ознакою високого смаку та добробуту. Вони мають статусний вигляд і представлені в елітному сегменті. Переваги меблів з масиву дерева численні, тож розглянемо, чому варто вибрати саме їх.

Головний плюс — екологічність

Деревину цінують за натуральність. На відміну від сучасних композитних матеріалів на основі стружки (ДСП, ЛДСП, МДФ тощо) та фанери вона не містить токсичних домішок, зокрема формальдегіду, випаровування якого може серйозно нашкодити організму. Особливо актуальна ця особливість меблів з деревини, якщо ви розташовуєте її в дитячій кімнаті — вона не завдасть шкоди малюку.

меблі з дереа

Ця характеристика сподобається прихильникам здорового способу життя. Якщо ви любите користуватись екологічними речами, це ваш варіант. Дерево є матеріалом з безліччю корисних властивостей, які зберігаються при правильній обробці. Ліжко, стіл, шафа або стілець не нашкодять здоров’ю.

Створення приємного мікроклімату

Меблі з дерева позитивно впливають на атмосферу в приміщенні. Вони сприяють гарному фізичному та емоційному самопочуттю. До складу деяких порід, наприклад кедра, входять леткі речовини, які мають антисептичну дію. Аромат соснових смол лікує хвороби дихальних шляхів. Якщо ви хочете, щоб ваш сон був здоровим, віддайте перевагу ліжкам з сосни, берези чи дуба.

Дерево нормалізує мікроклімат, вбираючи та виділяючи вологу з повітря. Тому в приміщенні, обставленому такими меблями, завжди буде комфортно. Плюси меблів з масиву — це приємний запах та гарний вигляд. Штучні матеріали часто погано пахнуть, і протягом певного часу кімнату треба часто провітрювати. Ароматом деревини ви будете насолоджуватись.

Високі експлуатаційні якості

Кожна порода має свої властивості, що визначають практичність застосування в побутових умовах. Найпопулярнішими є:

  • дуб;
  • ясен;
  • кедр;
  • бук.

Вони відрізняються високою щільністю, стійкістю до впливу вологи, зносостійкістю та міцністю. Вироби з сосни або ялини доступніші за ціною, а сировина легше піддається обробці. Завдяки широкому вибору порід ви можете обставити приміщення меблями з різними характеристиками, залежно від умов, у яких вони використовуються.

Меблі з масиву надійні та міцні. Природні властивості деревини та правильна обробка дозволяють підвищити стійкість до гнильних процесів навіть за досить високої вологості. Їх можна використовувати протягом десятиліть без видимого зношування.

Довговічність та ремонтопридатність

меблі з массиву

Ресурс меблів, виготовлених з деревовмісних матеріалів, складає декілька років. У разі пошкодження вони не піддаються реставрації. Дерев’яні предмети згодом лише дорожчають, а потім вважаються антикваріатом. Легко виправити і недоліки поверхонь, на яких з’являються подряпини та тріщини. Для лакованої поверхні використовують ефект брашування. За допомогою фарби чи морилки можна повністю змінити зовнішній вигляд.

Старовинність не псує візуальне сприйняття, а навпаки додає особливий ефект. Якщо пошкодились певні елементи, їх легко відремонтувати. Наприклад, зламану петлю можна замінити на нову та прикрутити її шурупами. З іншими матеріалами складніше, бо вони мають пористу або ламку структуру.

Естетичність понад усе

Перераховуючи основні переваги меблів з натурального дерева, не можна не згадати й про цю рису. Натуральна краса цінується поза часом. Кожна порода має унікальну структуру і малюнок волокон. За допомогою оздоблювальних матеріалів та різних методів обробки можна посилити чи послабити фактуру деревини, зробити її більш вираженою чи стриманою. Тому натуральне дерево краще підходить для того, щоб надати меблям певного стилю:

  • Рустік, кантрі — підходять груба текстура, ефект брашування.
  • Мінімалізм, екостиль — рівні поверхні, слабо виражений малюнок.
  • Модерн, етно — використовують темні породи.
  • Вінтаж — підходять червоні відтінки, наприклад сандалове дерево.

У класичному виконанні інтер’єру використовують різноманітні породи та фактури. Меблям надають простих форм, застосовують декоративне оформлення. Неповторні візерунки роблять предмети стильним доповненням будь-якого інтер’єру та елементом, що свідчить про престиж. Такі конструкції ніколи не вийдуть з моди. Гарнітур підкреслить ваш вишуканий смак, і в цьому ще одна перевага. 

Меблі з масиву: основні правила вибору

Оцінивши переваги дерев’яних меблів, ви хочете придбати якісний та гарний гарнітур. Зверніть увагу на призначення та дизайн. Для кухні актуальні вироби з м’яких порід: сосни, липи чи тополі. Для облаштування вітальні, спальні та кабінету вибирайте ясен, граб або дуб.

Найпопулярнішим способом обробки є лакування. Покриття гарне, блискуче, але потребує догляду. Від перепадів температур та вологості може розтріскатись, а при недбалому поводженні — потьмяніти. Практичнішою є олія-віск. Таке покриття створює захисний шар, наділяє поверхню водовідштовхувальними властивостями та згладжує нерівності.

Перевірте якість з’єднання елементів. Стики скріплюють шурупами та дюбелями. Якщо використовується клей, його слідів не повинно бути на масиві. Приділіть увагу боковим деталям, адже від них залежить міцність конструкції. Розглянувши плюси та особливості вибору дерев’яних меблів, ви знайдете предмети, які припадуть до смаку.

Відгуки

Ім'я та Прізвище
Електронна пошта
Відгук
Телефон
Завантажити фото
Рейтинг
Код
captcha
Введіть символи, які ви бачите на зображенні.
Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!