Який матрац краще — пружинний чи безпружинний

На зміну старим ватяним матрацам, після недоспаних ночей на яких ви відчували себе розбитими, усе тіло боліло і вимагало відпочинку в нормальних умовах, прийшли вироби, що приємно дивують своїми унікальними характеристиками та властивостями. Завдяки новітнім технологіям винахідникам вдалося створити якісні ортопедичні матраци на ліжко, які враховують усі потреби людини і забезпечують комфортний відпочинок завдяки правильному положенню тіла під час сну. Виріб без пружин чи з пружинами — сучасні моделі однаково стійкі до навантажень, приємно дивують своєю надійністю та довговічністю. Різниця полягає лише в самій структурі виробу. Тому, розмірковуючи над тим, який матрац краще — пружинний чи безпружинний, просто пам’ятайте, що моделі з пружинами більш м’які. Вони дозволяють більш точно розподілити навантаження і найкраще підходять для дорослих і людей похилого віку. На ринку України представлений величезний асортимент як моделей з пружинами, так і без пружинних матраців. Щоб не помилитися з вибором, варто детально ознайомитися з характеристиками та особливостями кожного виду виробів.

Безпружинні чи пружинні матраци?

Безпружинні матраци — ключові особливості

Перш ніж купити безпружинний матрац, варто ознайомитися з його особливостями та перевагами використання, а вже тоді робити висновки щодо того, який все ж таки з виробів (з пружинами чи без) найкращим чином підійде саме вам. Моделі, що не мають металевого каркасу, а в якості наповнювача в яких використовуються різноманітні синтетичні та натуральні матеріали, можуть бути м’якими, жорсткими та середньої жорсткості. Властивості та характеристики матраців залежать від типу наповнювачів та порядку їхнього розташування, якщо для виготовлення виробу їх використовувалося декілька.

Зазвичай для виготовлення безпружинних матраців використовується декілька видів наповнювачів, завдяки їхньому поєднанню забезпечується пружність виробів та надійна підтримка тіла. Найбільш популярними вважаються такі матеріали:

  • Латекс. Розрізняють два види матеріалу даного виду: натуральний та штучний. Штучний — недорогий матеріал, виготовляється з пінополіуретану. Відрізняється високою пружністю. Використовується для виготовлення жорстких матраців. Натуральний латекс — це спінений матеріал, який добувають з соку бразильської гевеї — каучукового дерева. Має пористу структуру, тому, на відміну від штучного латексу, добре пропускає повітря і вважається більш комфортним, не накопичує вологу.
  • Кокосова койра. Натуральний, екологічно чистий матеріал добувають зі шкаралупи горіхів кокосової пальми. Вироби з кокосового волокна забезпечують відмінну вентиляцію. Матеріал не накопичує пил та вологу, у ньому не розмножуються мікроорганізми. Матрацами на основі кокосових волокон можна користуватися людям, схильним до алергій. Койра — один з найбільш жорстких та пружних наповнювачів. Завдяки унікальним характеристикам, цей матеріал з успіхом використовують для виготовлення ортопедичних матраців, якими користуються люди із захворюваннями хребта. Також такі вироби рекомендовані для користування дітям як профілактика порушень постави.
  • Модифікований пінополіуретан — меморикс (memory form). Гіпоалергенний високотехнологічний матеріал, який володіє «ефектом пам’яті». Не накопичує вологу, чудово вентилюється. Модифікований пінополіуретан забезпечує надійну підтримку хребта і правильне положення тіла під час сну, що сприяє якісному відпочинку, м’язи розслабляються, кровообіг нормалізується. Ви забудете про відчуття напруження та болю у спині та попереку пісня сну. Не можна сказати, що безпружинний матрац із цим наповнювачем коштує дешево, але виріб дійсно того вартий.
  • Сизаль. Волокна виготовляють з листя південноамериканської агави. Матеріал, який має достатню жорсткість, використовується у виготовленні матраців, що володіють ортопедичними властивостями. Сизаль — довговічний матеріал.
  • Морські водорості. Цей матеріал широко застосовується у виготовленні матраців для дітей. Слугує в якості наповнювача середньої жорсткості. Водорості містять амінокислоти, мінерали та йод, які навіть після висушування мають позитивний вплив на імунітет людини.
  • Поролон. Цей матеріал дозволяє зробити виріб більш м’якшим. Якісний поролон не є токсичним та не підтримує горіння.
  • Повсть. Зазвичай використовується в якості ізоляційного шару між іншими матеріалами. Повсть добувають методом пресування натуральних або синтетичних волокон різного виду. Матеріал може бути м’яким або жорстким. Варіації повсті —  термоволокно, Sprut, Thermoflex.

Залежно від виду наповнювача, безпружинні матраци можуть бути різного ступеню жорсткості. Ви можете самостійно обрати та купити виріб, але якщо маєте проблеми зі здоров’ям, проконсультуйтеся з лікарем-ортопедом щодо особливостей облаштування спального місця.

Пружинний чи безпружинний матрац?

Матраци на пружинах — характеристики

Перш ні купувати матрац на пружинах, переконайтеся, що продукція сертифікована та відповідає усім вимогам щодо якості та безпечності товарів даного виду. Моделі, обладнані металічним каркасом поділяються на:

  • Вироби з залежним пружинним блоком Bonnel. Такі матраци не мають ортопедичного ефекту, проте добре підтримують спину. Всі пружини каркасу зв’язані між собою сталевим дротом. Стандартна кількість — 128 пружин на 1 м².
  • Вироби з незалежним пружинним блоком Pocket Spring. В таких конструкціях кожна пружина працює незалежно від інших, так як поміщена в окремий мішечок, а мішечки, в свою чергу, сполучені між собою. Такий матрац забезпечує анатомічно правильне положення хребта під час сну, в результаті чого підтримується нормальний кровообіг у цій зоні. Після відпочинку та сну на такому ліжку ви надовго забудете про біль та відчуття напруження у спині. Матраци з пружинним блоком Pocket Spring служать мінімум 10 років. Мішечок не дозволяє пружині вилізти через настили виробу та рипіти.

Обираючи матрац, зважайте не лише на власні вподобання, але й потреби власного організму. Якщо є якісь проблеми зі здоров’ям, варто проконсультуватися з лікарем-ортопедом, який дасть професійні рекомендації щодо особливостей вибору пружинного чи безпружинного виробу.

Відгуки

Ім'я та Прізвище
Електронна пошта
Відгук
Телефон
Завантажити фото
Рейтинг
Код
captcha
Введіть символи, які ви бачите на зображенні.
Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!