Правила експлуатації меблів
Уважно прочитайте цю інструкцію це допоможе Вам уникнути неприємних наслідків неправильної експлуатації меблів.
Вимоги при прийомі
- При розпаковці перевірте комплектність і цілісність деталей, після збирання зауваження по цілісності і комплектності виробу в пачці не приймаються. Якщо упаковка не має пошкодження і деталі виробу пошкоджені, вони не можуть бути замінені безкоштовно. Якщо упаковка має пошкодження і деталі виробу пошкоджені, вони не можуть бути замінені безкоштовно, якщо звернення здійснено вже після огляду та прийому замовлення
- Після зняття упаковки деякий час можлива наявність запаху — це безпечно для здоров’я. Матеріали, які використовуються для виготовлення меблів, сертифіковані на відповідність екологічної безпеки відповідно до міжнародних стандартів.
- Якщо доставка меблів проводилася в умовах мінусової температури, в приміщенні необхідно дати час, щоб меблі нагрілись до кімнатної температури природнім чином .
Умови навколишнього середовища меблів
- Світло: не допускайте прямого впливу сонячних променів на меблі. Тривалий прямий вплив сонячних променів на деякі ділянки або фасади може викликати зміну кольору цих ділянок. В результаті, при заміні або додаванні деяких елементів в гарнітур, можливі видимі відмінності в кольорі, що не рахується ознакою неякісних меблів. Ця відмінність стане менш помітною з плином часу.
- Вологість: 45-70% — рекомендована відносна вологість в місці знаходження меблевого виробу. Наявність підвищеної вологості в приміщенні, де знаходиться кухонний гарнітур, з часом позначиться на цілісності меблевих елементів або їх окремих частин. При потраплянні вологи на меблі відразу витерти насухо. Поверхню меблів необхідно завжди тримати в сухому стані. Під час приготування їжі обов’язково використовуйте кухонні витяжки для підтримки оптимальної вологості в приміщенні і запобігання прямого попадання пару на корпусні і фасадні деталі виробу, що з часом може призвести до погіршення його якості і зовнішнього вигляду (викликати відшарування крайки, здуття матеріалу, деформацію тощо).
-
Температура: Рекомендована температура повітря для зберігання та експлуатації меблів від +10° C до +35° C. Уникайте контакту гарячих предметів (праска, каструля, сковорода тощо) з меблями або тривалої дії випромінювань, які викликають нагрівання (світло потужних ламп, неекрановані мікрохвильові випромінювачі тощо). Витяжка повинна бути постійно включена при вмиканні плити, та конструктивно не повинна нагріватися до надмірної температури, яка призведе до руйнування меблів або частин меблів. Елементи кухонних меблів (корпуса та фасади), розташовані поблизу газової або електричної плити (або духовки), схильні до підвищеного теплового навантаження, тому рекомендується відокремлювати їх від джерел тепла відповідними теплоізоляційними планками.
Умови есплуатації та догляду за стільницями
-
Щоб уникнути набрякання стільниці і відклеювання крайки пластику не допускається скупчення води на її поверхні.
- Не допускається контакт з пластиковою поверхнею стільниці тліючих цигарок, гарячої праски, дек і каструль з духовки або з плити тощо. Обов’язково використовуйте теплоізолюючу підставку.
-
Не залишайте на тривалий час заморожені продукти на поверхні стільниці, від різкого перепаду температури можливе пошкодження основи стільниці.
-
Якщо на поверхню стільниці потрапили: буряковий сік, соки концентрати, барвники, хімікати, сильні відбілювачі, їх слід негайно витерти, а потім ретельно вимити поверхню.
Догляд за корпусами та фасадами ЛДСП, з лакофарбовими поверхнями, МДФ покритими плівками ПВХ
- Фасади слід оберігати від потрапляння на них будь яких агресивних рідин (розчинників, бензину, кислот, ацетону, миючих засобів та ін.), також потрапляння натуральних та хімічних фарбників (кава, соки, забарвники та ін.).
- Періодично протирайте поверхні зволоженою м’якою тканиною. Серветки (тканина) не повинні містити в своєму складі будь яких агресивних хімічних речовин, сполук і вкраплень абразивних матеріалів та елементів.
- У разі заміни або додаванні нових компонентів в інтер’єр з одних і тих же колекцій в різні моменти часу, а також з різних партій, може виникнути кольорова відмінність фасадів. Дана відмінність не може вважатися ознакою низької якості меблів. Як правило, вона стає менш помітною з плином часу і є абсолютно природньою.
Догляд за скляними та дзеркальними поверхнями
- Не проводьте по поверхням металевими предметами, не ударяйте важкими твердими предметами. Не піддавайте великому навантаженню скляні полиці.
- Для чищення скла використовуйте спеціальні засоби для скла і кераміки. Не використовуйте засоби, які володіють абразивними властивостями, а також губки з металевим покриттям. Протирати скло і дзеркала слід м’якою тканиною.
- Дзеркальні поверхні не рекомендується мити за допомогою води та звичайних синтетичних засобів, призначених для чищення вікон. Від них дзеркала можуть покритися плямами і помутніти. Дзеркала найкраще протирати нашатирним спиртом або спеціальним засобом для дзеркал.
- Слідкуйте щоб на торці і задню незахищену ділянку дзеркал не потрапляла вода, так як дзеркало покрите сріблом, при контакті з водою буде темніти
Правила експлуатації матраців
Чітке дотримання наведених нижче правил експлуатації забезпечить збереження споживчих властивостей матраца протягом багатьох років на тому ж рівні, на якому вони були на день придбання.
Отримання матраца і його перевірка
Як перевірити матрац, отриманий від служби доставки?
Щоб переконатися, що ви отримали саме такий матрац, як замовляли, перевірте відповідність моделі, зовнішнього вигляду і комплектації ваше замовлення. Зверніть увагу на маркування виробу і цілісність упаковки. Оглядаючи матрац, переконайтеся, що на ньому немає опуклостей, вм'ятин та інших деформацій. Доставлений виріб повинен побут чистим.
Важливо: після зняття упаковки з вироби, воно переходить в статус б / у, і не підлягає поверненню або обміну! Тому рекомендуємо вам знімати упаковку тільки при повній впевненості в отриманому матраці.
Важливо: Заміри дозволено проводити тільки після зняття заводської упаковки, до початку виміру має пройти не менше 2-х годин, щоб матрац прийняв свою форму по висоті і ширині.
- Проводьте виміри рулеткою тільки на рівній поверхні.
- Допускаються відхилення від зазначених в каталозі габаритів на +/- 10 мм. Для серії Regeneration +/- 20 мм.
- Перевіряти розміри Топпери і матраців, які упаковуються в скрученому вигляді, можна через 2 доби після розгортання, поклавши виріб на горизонтальну поверхню.
Що таке технологічний запах і що з ним робити?
![]() | Ми використовуємо для виготовлення матраців безпечні матеріали без різких запахів. Але варто пам'ятати, що і натуральні наповнювачі, які застосовуються у виробництві (латекс, кокосова койра, термовойлок), можуть володіти природним запахом, який легко вловив людьми з загостреним нюхом. Технологічний запах швидко вивітрюється, досить залишити виріб без упаковки в добре провітрюваному приміщенні на 4-6 годин. Рекомендується використовувати матрац для сну на наступну добу після розпакування. |
Яка має бути основа для матраца?
Оптимальним варіантом для матраца є ламельное підставу з відстанню між планками не більше 5,5 см. Для серії матрасів з незалежними пружинами ламельна підстава повинна бути з відстанню між планками не більш 2,5-4 см! Також підходить тверда рівна поверхня з аераторами.
Не підходить для матраца підставу у вигляді фанери, ДВП без ребер жорсткості, панцирна сітка і мяка основа , яке може прогнутися під матрацом.
Якого розміру має бути підстава під матрац?
Головне правило - розмір ліжка або підстави під матрац не повинні бути менше габаритів матраца. Виріб повинен легко, не стискаючи і не деформуючись, поміщатися в нішу. Наявність горбів, стиснень і інших деформацій зводять до нуля ортопедичні властивості виробу. В ідеальній ситуації матрац повинен бути на 1 см по довжині і 1 см по ширині менше ніші, в яку його планується помістити. Також допускається повну відповідність розмірів, без зазору.
Як доглядати за матрацом?
Захист чохла
Щоб уберегти трикотажний чохол матраца від «ковтунців», які виникають з часом, уникайте тертя вироби про нерівні, абразивні поверхні. Краще варіант захисту чохла не тільки від стирання, а й від забруднень - наматрацник . А для нижньої сторони двостороннього матраца рекомендується використовувати підматрацник.
Чистка чохла
![]() | Якщо на чохлі матраца з'явися плями, їх можна видалити миючими засобами для текстилю без хлору і агресивних компонентів, і з мінімальним вмістом води і барвника. Щоб позбутися від неглибоких свіжих забруднень, досить мильного розчину. Під час його використання важливо уникати попадання води всередину вироби, а після його використання - добре висушити поверхню. Прання чохла допускається на делікатному режимі при температурі не більше 30 градусів. Допускається тільки природне висихання. Заборонено машинна сушка, сушка феном і прасування чохла. |
Рідина, яка може на матрац
![]() | Якщо на матрац пролилася рідина, зберіть її вологопоглинаючого тканиною і дочекайтеся повного висихання. Тільки після цього можна покривати поверхню постіллю. |
Як часто перевертати двосторонній матрац?
![]() | Рекомендується міняти бік матраца не менше 2 разів на рік. Перевертати пружинні матраци дозволено тільки по довгій стороні! Перевертати і повертати необхідно тільки 2-х сторонні види матраців. Односторонній матрац можна тільки повертати. |
Як правильно розподіляти навантаження по вазі?
![]() | Перед покупкою матраца переконайтеся, що допустиме навантаження на обрану модель не менше ваги тіла людини, який буде спати на матраці. Якщо навантаження на спальне місце перевищує максимально допустиму, це може привести до продавлювання і деформації вироби. |
![]() | Також, до таких наслідків може призвести ходіння по матрацу, стрибки на ліжку або нерівномірне навантаження, наприклад, часте сидіння на матраці по краях. У всіх перерахованих випадках може бути відмовлено в гарантійному ремонті. |
Як перевозити матрац?
![]() | Транспортувати стандартний високий матрац дозволено тільки в горизонтальному положенні. Скручуючи рулонний матрац, не потрібно докладати великих зусиль. Мінімальний внутрішній діаметр повинен бути не менше 10 см. |
Як зберігати матрац?
![]() | Зберігайте матрац тільки в горизонтальному положенні. Заборонено згинати матрац, ставити його на торець або кут. Рулонні матраци можна зберігати в скрученому вигляді в заводській упаковці не більше 90 днів. |
Правила експлуатації м'яких меблів
При купівлі меблів ознайомтеся з її конструктивними особливостями, властивостями оббивних матеріалів і правил догляду за ними, роботою механізмів трансформації.
Пам'ятаєте! М'які меблі призначені для відпочинку, сидіння і лежання. Не рекомендується вставати на неї ногами, сидіти на спинках і підлокітниках.
Не розташовуйте меблі в сирих, не провітрюваних приміщеннях. Експлуатація меблів допускається в приміщеннях з температурою повітря від +10 С до +30 С і відносною вологістю 45-70 %.
- Не допускайте прямий контакт меблів з водою.
- Після транспортування при негативній температурі меблів, в якій оббивним матеріалом є натуральна або штучна шкіра, перед початком експлуатації повинна бути витримана в теплому приміщенні протягом доби без механічного впливу.
- Не встановлюйте меблі під прямий вплив сонячних променів і потужних світлових приладів, а також ближче ніж 0,5 Метра від систем опалення.
- Не ставте на поверхні, оббиті тканиною, шкірою або вінілом гарячі предмети, а також предмети, що мають гострі краї або опори.
- Оберігайте оббивку від механічних пошкоджень, попадання агресивних рідин, а також ягідних соків, фруктів і жиру.
- Видаляйте пил за допомогою пилососа.
- При ослабленні сполук періодично підтягніть болти, гайки і гвинти. ● Виконуйте правила догляду за меблями, перелічені в цій інструкції по експлуатації.
- Купуючи меблі, вивчіть роботу механізму трансформації за допомогою продавця-консультанта.
- Дотримуйтесь правил безпеки при користуванні механізмом трансформації.
- При складанні або розкладанні спального місця не допускайте перекосів рухомих частин механізму.
- Не прикладайте надмірних зусиль при трансформації меблів. Не складайте спальне місце разом з постільною білизною (крім матраца, що входить в комплект поставки).
- Не використовуйте сидіння розкладеного спального місця для стрибків і інших фізичних вправ.
- Для виключення травм рук, слідкуйте, щоб в момент складання, пальці не опинилися між шарнірно сполученими деталями.
- Для виключення перекосів, встановлюйте меблі тільки на рівну поверхню.
- Не рекомендується сидіти на підлокітниках і спинках меблів, так як це може призвести до руйнування каркасу або пошкодження оббивки.
- При переміщенні виробу з викатним механізмом, спочатку необхідно звільнити викатну частину виробу.
- При переміщенні меблів, тримайте її за основну частину і ні в якому разі не тягніть її по підлозі.
- При купівлі необхідно ретельно оглянути меблі в присутності представника магазину.
Увага! Оббивного матеріалу або зйомного чохла, придатних для прання — не існує.
Для підтримки меблів в хорошому стані рекомендується регулярно очищати поверхню тканини меблевої щіткою з м'якою щетиною або використовувати пилосос і спеціальні насадки.
Для видалення локальних забруднень (плям) необхідно: пролиту рідину негайно видалити з поверхні за допомогою добре вбираємої серветки або тканини, не даючи їй проникнути в основу тканини і ворсу. Не тріть це місце, а збирайте рідина круговими рухами від країв до центру. Після висихання оновіть ворс, розчесавши його в відповідному напрямку.
Сильні забруднення можна видаляти з допомогою будь-яких меблевих очищувачів на водній основі.
Увага! При виборі миючих засобів, необхідно ознайомитися з інструкцією по застосуванню. Не намагайтеся зішкребти усохлі плями або злиплий ворс оббивки. Перед чищенням, спробуйте чистячий засіб на шматку оббивки або на невеликій малопомітній ділянці, після чого дайте йому висохнути. Якщо колір або фактура матеріалу змінилися, скористайтеся іншим засобом. Під час чищення оббивки, закрийте декоративні елементи (дерев'яні ніжки, вставки і т. д.). Не використовуйте одночасно кілька засобів. Щоб не пошкодити структуру матеріалу, не втирайте засіб в поверхню. При використанні змінних чохлів, чистіть їх в хімчистці.
Увага! Перед початком єксплуатаціїї меблів уважно ознайомтесь з наступною інформацією:
- При транспортуванні на меблях можуть з'явитися складки. Меблі приймають правильну форму при кімнатній температурі.
- Новий виріб може деякий час зберігати характерний запах матеріалів, що використовуються при виробництві м’яких меблів, через деякий час запах зникає.
- Легка хвилястість та складки на оббивці м'яких елементів, що виникають після зняття навантаження і зникають після легкого розгладження рукою, не є дефектом меблів.
- Меблева тканина при тривалій експлуатації з часом має властивість розтягуватися, набувати більш інтенсивного блиску залежно від фізичних і хімічних властивостей волокон, з яких складається, а також рівня навантаження на неї.
- Оббивочний матеріал м’яких меблів (тканина, шкіра, штучна шкіра) можуть відрізнятися відтінками на різних частинах виробу через особливості процесу виробництва, передачу кольору під різними джерелами світла, специфічними властивостями ворсу тощо.
- На м’яких меблях можуть проявлятися невеликі локальні місця постійного сидіння, з’являтися зморшки, змінюватися м’якість наповнювачів, що не є дефектом.
- Поява скрипів в процесі експлуатації механізмів не є дефектом і усуваються шляхом змащування рухомих частин силіконовою змазкою.
- Дерев'яні декоративні елементи, або декоративні елементи з МДФ або ДСП можуть змінювати відтінок, в залежності від розташування меблів, та мати та незначно відрізнятися від зразків представлених на торговій точці.
- Припустимо характерний скрип пружинного блоку при точковому натисканні, не є дефектом.
- Допуск до граничних відхилень від габаритних розмірів м’яких меблів становить ± 2см.
- Виробники залишають за собою право на модифікацію виробів, що сприяє поліпшенню експлуатаційних властивостей меблів, без попереднього повідомлення.
Увага!!! Оббивочний матеріал на виготовлених м’яких меблях може відрізнятися відтінком, пятнистістю, потертістю, від зразків оббивочних матеріалів представлених на торговій точці.