Основні принципи планування кухні

Ремонт будь-якого приміщення у будинку повинен починатися з чіткого плану розмежування кімнати на зони, якщо таке передбачалося спочатку, та визначення місць, де будуть розміщені усі предмети інтер’єру. Планування кухні вимагає особливої уваги. Інтер’єр цього приміщення має бути не лише затишним, практичним, але й функціональним. Багато користувачів вважають, що краще купити модульну кухню — гарнітур, який складається з окремих, різних за розміром елементів. Їх можна розставляти в найрізноманітніших варіаціях. Такі кухонні гарнітури володіють низкою переваг, однією з яких є великий асортимент виробів, що відрізняються стильним, сучасним дизайном та практичністю використання.

Облаштувати інтер'єр кухні

Як оформити кухню — основні принципи планування

Під час облаштування кухонної кімнати необхідно враховувати багато різноманітних факторів: місцезнаходження приміщення в квартирі, його конфігурацію, розмір, кількість членів сім’ї, розташування інженерних комунікацій. Перш ніж зробити дизайн кухні, вам слід ознайомитися з 5-ма основними правилами зручного планування функціонального, затишного, зручного і безпечного інтер’єру:

  1. Визначте місце для мийки, адже вона вимагає підключення до комунікацій і виступає головним центром активності на кухні.
  2. Лише після цього можна планувати, де будуть розміщуватися меблі та техніка.
  3. Встановлюючи плиту, необхідно залишити по обидва боки від неї не менше 40 см робочої поверхні.
  4. Холодильник можна сховати за дверцятами кухонного гарнітуру або залишити відкритим, розмістивши його у протилежному робочій поверхні куті кухні. Вибір в даному випадку лишається за вами.
  5. Якщо у вас велика сім’я і, на щастя, доволі простора кухня, то для зберігання великої кількості посуду можете використовувати пенали, що розміщуються по кутках біля обіднього столу, а також інші елементи гарнітурів.

Ідеї кухонь

Нерідко користувачі купують готові кухні, вважаючи за краще обрати варіант гарнітуру, в якому все вже продумано до дрібниць. Придбання таких гарнітурів дозволяє отримати ряд переваг: термін виготовлення у них значно коротший, людина знає, що за товар вона отримає, а інколи навіть має можливість побачити зразок у виставковому залі магазину, коштують такі комплекти дешевше, ніж виготовлені на замовлення. І ще один позитивний момент — величезний вибір дизайнерських рішень. В асортименті готових кухонь можна знайти як сучасні комплекти, так і виготовлені в класичному стилі. Кожний, навіть найвибагливіший споживач зможе знайти для себе варіант, який задовольнить усі його потреби, побажання та фінансові можливості.

Ідеї для кухонь — варіанти гарнітурів

Найпопулярніші види кухонних планувань:

  • Кутова (Г-подібна) — універсальний варіант, але найкращим чином підходить для квадратних кухонь середнього розміру (до 10 м²). Такі комплекти відрізняються ергономічністю та практичністю використання. Меблі розміщені уздовж двох суміжних стін, дозволяють облаштувати дуже зручну відокремлену робочу зону. В таких кухнях можна без особливих зусиль організувати повноцінну обідню зону, встановити вбудовану техніку. Водночас Г-подібний гарнітур у дуже вузькому приміщенні встановити не вдасться. Недоцільно він буде дивитися і у надто просторому приміщенні.
  • Лінійна — за допомогою такого комплекту можна обставити невелику за площею, вузьку кухню, невелику квартиру-студію. Меблі та побутова техніка встановлюються уздовж однієї зі стін. Прослідкуйте, щоб плита та холодильник розташовувалися по різні боки від мийки.
  • П-подібна — зручний та практичний вид планування, що використовується в приміщеннях різних розмірів, але найкращим чином підходить для облаштування кухонь площею 10-12 м². Меблі та техніка групуються уздовж трьох стін, у кожної з яких розташовується по одному елементу робочого трикутника.
  • Паралельна — цей варіант кухонного гарнітуру підходить для облаштування лише досить просторих за розміром приміщень — 12-15 м². Така кухня може використовуватися як прохідне приміщення. Що стосується правил встановлення плити і мийки, то вони зазвичай розташовуються уздовж однієї стіни, а холодильник і шафи — уздовж іншої, паралельної їй.
  • Острівна — цей варіант використовується для облаштування виключно великих кухонь — від 16 м². Такі кухні часто перетворюють у столові чи вітальні. Обідній стіл або робоча зона виносяться в центр кухні. Вони і грають роль острова, який може бути найрізноманітніших конфігурацій і розмірів. При цьому він повинен розміщуватися так, щоб не розділяти доступ до мийки, плити, холодильника — основних робочих елементів кухні.
  • У формі півострова — за конструкцією цей тип планування схожий на острівну кухню. Центральний елемент в даному випадку торцем примикає до стіни і утворює своєрідний виступ, який розділяє обідню і робочу зони.
  • Гарнітур, до складу якого входять столики, тумбочки та інші елементи на коліщатках, які можна вільно переміщати з одного місця на інше. Такі меблі дозволяють періодично видозмінювати інтер’єр, а також полегшити роботу на кухні. Водночас для маневрів таким меблям необхідно доволі багато вільного простору.

Оптимальним рішенням для маленьких кухонь буде лінійне розміщення елементів гарнітура. Великі приміщення можна органічно розділити на зони за допомогою кухні «острова» та «півострова», а П-подібний або кутовий гарнітур підійде для оформлення інтер’єру практично будь-якої кухні.

Інтер'єр кухні

Обираючи кухонний гарнітур за стилем та кольором, враховуйте наступні моменти:

  • Світлі кольори візуально розширюють простір;
  • Яскраві відтінки надають неординарності інтер’єру та сприяють підвищенню апетиту;
  • Класика — завжди безпрограшний варіант. В такому стилі зазвичай виготовляють гарнітури з натурального дерева, які виглядають дуже вишукано та дорого.
  • Модерн — відрізняється простотою і функціональністю. Колірна гама зазвичай спокійна, переважно біла і бежева.
  • Хай тек — сучасний стиль, що передбачає оснащення кухні найновішою технікою. У дизайні гарнітурів переважає скло і метал.
  • Кантрі — проста і затишна кухня. Фасади меблів виконані з дерева.

Серед різноманіття стилів та кольорів кухонних гарнітурів обирайте той, який до вподоби саме вам. Пам’ятайте: не дивлячись на усі правила оформлення кухні, вона буде виглядати відмінно лише у тому випадку, якщо зроблена якісно і зі смаком.

Відгуки

Ім'я та Прізвище
Електронна пошта
Відгук
Телефон
Завантажити фото
Рейтинг
Код
captcha
Введіть символи, які ви бачите на зображенні.
Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!