Критерії вибору дерев’яного комода

Комод — це старовинний різновид меблів, що використовують при облаштуванні житла. Сучасні предмети інтер’єру виглядають витончено та стильно, чудово пасують різним напрямкам дизайну. А меблі з дерева мають презентабельний та дорогий вигляд. Розглянемо, як вибрати комод серед різноманіття моделей.

Переваги комодів перед іншими меблями

комод

Конструкція схожа на шафу, але складається з декількох висувних ящиків, розташованих один над одним. Переваги комодів:

  • Місткість. Можна покласти багато речей, повністю заповнивши простір.
  • Різний об’єм відділів. Одні призначені для великих речей, інші — для дрібниць.
  • Компактність. Ергономічна форма та наявність декількох полиць.
  • Вибір конфігурації. Конструкції з різними параметрами висоти, ширини та глибини.
  • Наявність стільниці. Верх є додатковою корисною площею, на якій можна розмістити побутову техніку, кімнатні рослини тощо.

Якщо речей небагато, краще купити комод замість шафи. Це зручніше для дитини, адже їй не доведеться тягнутися до верхніх полиць. Ще однією перевагою є системність зберігання. Для різних груп одягу (спідньої білизни, шкарпеток, футболок, светрів) можна призначити окремі шухляди. А для верхнього одягу, суконь та сорочок можна облаштувати рейл. Усе буде упорядковано. Комод чудово підходить для вузьких та невеликих кімнат.

Різновиди комодів

Попри просту конструкцію цей тип меблів представлений декількома конфігураціями. Завдяки цьому можна підібрати модель за своїми потребами та вподобаннями. Основні типи комодів:

  • Класичний прямокутний. Універсальний варіант для встановлення вздовж стіни, компактний, пасує інтер’єру з лінійним розташуванням меблів.
  • З дверцятами. За стулками знаходяться внутрішні полиці та відділи для дрібниць.
  • Комбінований. З висувними ящиками та дверцятами.
  • Кутовий. Підходить для малогабаритної кімнати. Може бути Г-подібним, трапецієподібним, п’ятикутним. Його встановлюють у кут приміщення.
  • З дзеркалом. Може замінити туалетний столик, встановлюється в спальні. Дзеркальна частина тут зазвичай є рухомою кришкою.
  • Радіусний. Має криволінійну форму (опуклу чи увігнуту). Також існують круглі моделі з ящиками, що обертаються. Підходять для великих приміщень.
  • Зі стелажем. Відсіки з нерухомою основою мають підвищену несучу здатність, ніж висувні ящики, і додатково зміцнюють корпус. На них часто розміщують найважчі речі.
  • Вітрина. З надбудовою із прозорою стінкою. Нагадує сервант і зазвичай використовується для зберігання посуду.
  • З пеленальним столиком. З невеликим бортиком на верхній плоскій поверхні.
  • Секретер. З відкидною стільничкою та відсіками для канцелярського приладдя.

Вирішуючи, який краще купити комод, врахуйте кількість речей, розміри кімнати та особливості використання.

Основні критерії вибору

критерії вибору комодів

Експлуатаційні характеристики та зовнішній вигляд меблів здебільшого визначаються вибраним матеріалом. Розглянемо декотрі з них:

  • ДСП. Плити виробляють з дрібної стружки деревини. До складу входять синтетичні смоли і полімери. Вироби з ДСП зазвичай мають декоративне покриття із захисними функціями. Вони міцні, легко піддаються механічній обробці, але не витримують тривалого контакту з водою. У ванній або на кухні комод може зіпсуватися.
  • МДФ. Плити отримують методом термічного пресування дрібно помеленої деревини. Переваги — висока щільність, непогана несуча здатність, екологічна безпечність, а також більша стійкість до вологи. Недоліком є сприйнятливість до перепадів температур. Комоди не слід розташовувати поблизу приладів опалення.
  • Дерево. Найбільш якісні та статусні комоди. Вони міцні, довговічні, мають неповторну текстуру. Використовують такі породи, як дуб, ясен, бук, береза, а також сосна. При експлуатації зважайте на схильність деревини вбирати і віддавати вологу.
  • Пластик. Не такі вишукані, але практичні. Міцні, легкі, зносостійкі, не потребують особливих умов навколишнього середовища та додаткового догляду. Є широкий вибір форм та кольорів.

Розміри та розташування

Щоб вибрати комод, який підійде обстановці, врахуйте габарити. Перший параметр — висота меблів. Пам’ятайте про умови експлуатації: особливості інтер’єру приміщення та зручність користування членами сім’ї. При виборі висоти комода врахуйте можливість встановлення впритул до стіни, не закриваючи розетки чи вбудоване обладнання.

Від довжини залежить кількість речей, що розміщуються у внутрішніх відсіках. Короткі (60–80 см) призначені для невеликих приміщень та зберігання взуття, одягу, сумок, аксесуарів. Стандартні конструкції довжиною до 100 см зазвичай обладнують односекційними ящиками з власним фасадом. Довгі комоди мають збільшену місткість, гармонійно виглядають біля стіни просторого приміщення. Їх зазвичай встановлюють у спальні, вітальні чи дитячій кімнаті.

Глибину вибирають з урахуванням місця встановлення. Для повсякденної експлуатації оптимальним параметром вважається 40–50 см. У комод зручно закладати речі, щоб вони не пом’ялись, а простір ящика добре проглядається.

Додаткові поради

Кількість ящиків та полиць вибирайте відповідно до своїх потреб. Декоративне виконання буває найрізноманітнішим. Ці меблі виготовляють у класичному стилі, бароко, прованс и навіть сучасних хай-тек и лофт. Купіть модель, яка відповідатиме інтер’єру кімнати. Наведені поради допоможуть правильно підібрати цей практичний вид меблів.

Відгуки

Ім'я та Прізвище
Електронна пошта
Відгук
Телефон
Завантажити фото
Рейтинг
Код
captcha
Введіть символи, які ви бачите на зображенні.
Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!