Як доглядати за дерев’яним столом

Меблі з масиву належать до категорії елітних. Дерев’яні предмети інтер’єру мають гарний вигляд, екологічні та довговічні, але потребують особливого догляду. Тільки в такому разі вони прослужать багато років та не втратять привабливості. Розглянемо, як доглядати за дерев’яним столом.

Головні принципи та поради

Деревина — це живий матеріал, чутливий до зовнішніх умов. Деякі фактори можуть суттєво скоротити термін служби стола або подовжити його. Враховуйте це під час розміщення та експлуатації.

догляд за дерев'яним столом

Оптимальні температура та вологість

Ці фактори допоможуть зберегти стіл з натурального дерева гарним та неушкодженим. Відповідні показники — 50–70% вологості повітря та температура від +10 до +25°C. Занадто висока вологість призводить до набухання меблів. Також вона погано позначається на клеї, фарбі та лаці, що застосовують у виробництві. У таких умовах на дереві може з’явитися пліснява, якою нелегко позбутися.

Сухе повітря є не менш небезпечним. Деревина втрачає природну вологу, окремі деталі виробів стискаються та розтріскуються. Особливо важливо відстежувати цей параметр у зимовий період, коли повітря в приміщенні стає сухим через опалення. Не сприяють продовженню терміну служби дерев’яних меблів підлоги з підігрівом.

Особливості розміщення

Столи з дерева не варто встановлювати ближче за 1 метр від радіаторів опалення, тепловентиляторів, печей. Неправильне розташування призводить до деформації, розтріскування, псування покриття. Не слід ставити стіл на відкритому сонці: на відкритій терасі йому точно не місце. Якщо кімната розташована на сонячній стороні, повішайте на вікна напівпрозорі жалюзі або закривайте штори.

Важливо, щоб дерев’яні предмети інтер’єру стояли на рівній поверхні: нерівності підлоги призведуть до перекосів і згодом зміни форми деталей. При розміщенні стола необхідно враховувати відстань до найближчих дверей, щоб при закриванні та відкриванні не вони не стикались та не пошкоджувались.

Захист від подряпин та вм’ятин

Правильний догляд за дерев’яним столом також означає обережне ставлення. Якщо це кухонні або столові меблі, не ріжте на них продукти. Пересуваючи декоративні елементи, старайтесь не подряпати поверхню. Квіткові горщики ставте на спеціальні підставки, а при поливі не допускайте попадання вологи, особливо у щілини. Використовуйте підставки під гаряче. Стільниці рекомендують вкривати скатертинами або серветками.

Способи догляду за дерев’яним столом

До базових дій відноситься боротьба з пилом. Роблять це за потребою, не допускаючи, щоб бруд накопичувався. Неполіровані меблі можна протирати змоченою і ретельно віджатою серветкою. Якщо є сильні забруднення, підійде мильний розчин. Після цього всі поверхні насухо витирають м’якою тканиною. Натуральну деревину протирають у напрямку малюнка: так бруд не забиватиметься в пори.

Відновити зовнішній вигляд можна народними методами:

  • Змочіть ватний диск у олії, відіжміть та протріть поверхні.
  • У догляді за полірованим столом використовуйте суміш оливкової олії та лимонного соку. Розпиліть її та протріть м’якою тканиною.
  • Тьмяні ділянки натріть воском.

Поліровані поверхні не терплять вологи. Якщо протерти їх мокрою тканиною, пропаде природний блиск і залишаться розводи. Позбавтесь пилу за допомогою сухих серветок з мікрофібри. Якщо все ж таки необхідне вологе прибирання, використовують розведену в воді нашатир (6:1). Придбайте спеціальні засоби для чищення предметів інтер’єру з антистатичним ефектом. Компоненти, що входять до їх складу, створюють поверхневу плівку, яка перешкоджає притягуванню заряджених часточок пилу. У догляді за меблями з дерева не можна використовувати абразивні матеріали.

Як відновити пошкоджені поверхні

дерев'яний стіл

Трапляється, що на столі виникають плями, тріщини чи подряпини. Догляд за столом з натурального дерева включає такі методи:

  • Розводи від мокрого посуду протирають подрібненим волоським горіхом, а потім — вовняною тканиною.
  • Сліди від гарячого посуду обробляють парафіном і через тканину прогладжують теплою праскою. Завершальний етап — полірування шматочком сукна.
  • Старі плями покривають сумішшю олії та солі. Через 2-3 години сіль акуратно змітають і протирають поверхню вовною.
  • Щоб вивести цвіль, застосовують змочену бензином серветку. Також стане у пригоді стакан води з 5 краплями ефірної олії чайного дерева.
  • Позбутися неглибоких подряпин можна за допомогою крему для взуття в тон деревини. Йодом чи міцною чайною заваркою обробляють темні породи дерева.

Якщо дерев’яний стіл увібрав сторонній запах, поставте декілька мисок з вологою кавовою гущею або розпиліть по поверхні розчин столового оцту (100 мл на 400 мл води). Ще один ефективний засіб — сода. Розсипте її, а наступного дня видаліть пилососом.

Як доглядати за столами з ДСП та МДФ

Чищення меблів з деревовмісних матеріалів також вимагає уважності. Важливо доглядати за ними правильно, щоб вони довго служили. Уникайте намокання, бо плити легко пошкоджуються водою. Завжди витирайте поверхні сухою ганчіркою після прибирання. Видаляйте забруднення відразу ж: із застарілими вкрай важко впоратись. Не використовуйте агресивну хімію та абразиви. Бережіть від прямих сонячних променів, тому що висока температура шкодить структурі. Правильний догляд є запорукою довготривалої служби та краси дерев’яного стола.

Відгуки

Ім'я та Прізвище
Електронна пошта
Відгук
Телефон
Завантажити фото
Рейтинг
Код
captcha
Введіть символи, які ви бачите на зображенні.
Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!