Як вибрати письмовий стіл

Письмовий стіл знадобиться тим, хто багато працює з паперами, навчається в закладі або проводить час за комп’ютером, а також дітям. Це не просто тісний куточок на кухні чи у вітальні. За повноцінною робочою поверхнею можна зручно сісти, розташувати лампу, необхідне приладдя: для всього цього вистачить місця. Тож розглянемо, як вибрати письмовий стіл для різних потреб та користувачів.

Види меблів: чому віддати перевагу

письмовий стіл

Виробники пропонують безліч варіантів, які відрізняються конструкцією та призначенням. Вибір залежить від віку користувача, роду діяльності та особливостей розташування меблів у кімнаті. Існують декілька різновидів:

  • Однотумбовий. Система зберігання знаходиться з одного боку. Висувні шухляди, полички призначені для канцелярських товарів та інших дрібниць.
  • Двотумбовий. Має більше місця для зберігання речей. Письмова поверхня знаходиться між тумбами. Чудовий варіант для тих, хто працює вдома.
  • Комп’ютерний. Конструкція прилаштована для навчання та роботи. Є достатньо місця для ноутбука чи системного блока та монітора ПК, а також писання та зберігання паперів.
  • Парта. Призначена для школярів. За нею зручно виконувати домашнє завдання. Оснащена тумбами, шухлядами, полицями.
  • Трансформер. Варіант для тих, хто проводить за столом небагато часу. У складеному вигляді це може бути шафа, дверцята якої перетворюються на стільницю. Або може змінюватись форма стола з прямокутної на Г-подібну.
  • Кутовий. Таке розміщення економить простір. Письмовий стіл можна поставити в маленькій кімнаті чи на лоджії.

Модульний. Складається з окремих блоків, які можна встановлювати по-різному. Допомагає організувати комфортне робоче місце.

Щоб вибрати відповідний варіант, проаналізуйте свої обставини, вимоги, форми та розміри приміщення.

Особливості дитячих письмових столів

Більшість парт мають регулювання висоти ніжок та куту нахилу стільниці. Можливість змінювати ці параметри є дуже практичною. Дитина росте, і можна підлаштовувати стіл під її потреби. Такі моделі підходять дітям зростом до 190 см. Тобто один раз вибрати шкільний стіл, і не доведеться купувати інший, коли дитина підросте.

Конструкція без регулювань коштує менше. Тут є тумба та шухляди, яких немає у парти. Щоб дитині було зручно сидіти за таким столом, придбайте стілець або крісло з регулюванням висоти сидіння, а також підніжку. Функцію нахилу стільниці замінить спеціальна підставка для письма.

Робоча поверхня дитячого письмового стола повинна мати глибину не менше 60 см, оптимально — 80 см. Ногам нічого не буде перешкоджати, якщо залишається приблизно 40 см вільного місця. Оптимальна висота стільниці — на рівні сонячного сплетіння того, хто сидить. Комфортна ширина — від 100 см. Таким чином у дитини буде достатньо місця для писання, малювання, творчих завдань.

дитячий письмовий стіл

Дизайн шкільного стола не є основною вимогою, але побажанням. Хоча дотепними будуть класичні варіанти оформлення, наприклад під дерево. Мають гарний вигляд меблі пастельних відтінків. Вибирайте модель, яка пасує інтер’єру кімнати та відповідає вподобанням.

Вибір стола для дитини та дорослого

Незалежно від використання (домашнього чи офісного), робоча поверхня повинна бути максимально комфортною. Сучасний асортимент дозволяє вибрати будь-який варіант:

  • компактні столи для співпрацівників компанії;
  • респектабельний для директора;
  • багатофункціональний для домашнього кабінету.

Габарити повинні відповідати особливостям діяльності. Для представників творчих професій (декораторів, дизайнерів) знадобиться площа, більша за стандартну 120х60 см. Тоді на столі легко розмістяться ескізи, зразки матеріалів, креслення. Якщо ви працюєте з паперами, розміри стільниці мають бути приблизно 150–170х70 см.

У міру того як дитина росте, слідкуйте за відповідною висотою стола:

  • до 1,15 м — 50 см;
  • до 1,36 м — 56 см;
  • до 1,53 м — 63 см;
  • до 1,7 м — 71 см.

Діти не завжди охайні й організовані, тому повинен бути вільний простір для речей та передбачене місце для творчого безладу. Але не слід вибирати занадто масивні меблі. Якщо потрібен принтер, краще поставити його на окрему тумбу. Книги розкладіть на полицях. Якщо дитина користується комп’ютером, повинна бути підставка для монітора, висувна поличка для клавіатури та відсік для системного блока.

Найбільш солідно виглядають меблі з масиву дерева. Така конструкція підкреслює високий статус, також це екологічне та рішення. Столи довговічні, але потребують обережного ставлення та правильного догляду. Підтримуйте оптимальну вологість повітря, протирайте поверхню поліролем. Бюджетна альтернатива — ДСП. Матеріал стійкий до навантажень, імітує фактуру та колір дерева. Популярним є МДФ. Деревоволокниста плита має різноманітне забарвлення.

Як правильно розмістити стіл для дитини

Ми розглянули, як вибрати стіл для школяра. Але важливо зручно його розмістити. Оптимальний варіант — біля вікна, боком, щоб світло падало зліва (чи справа для лівші). Доводиться враховувати конфігурацію кімнати та розташування інших меблів. Прямокутний стіл поставте вздовж стіни, подбавши про додаткове освітлення. Буде зручно повісити над ним полички та шафи, зекономивши місце. Якщо у кімнаті є вільний кут, поставте туди Г-подібний стіл. Правильно вибрана та вдало розташована конструкція посприяє плідній праці.

Відгуки

Ім'я та Прізвище
Електронна пошта
Відгук
Телефон
Завантажити фото
Рейтинг
Код
captcha
Введіть символи, які ви бачите на зображенні.
Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!