Як вибрати офісне крісло

Особливість офісного крісла в тому, що знаходитись в ньому потрібно протягом довгого часу або повного робочого дня. М’язи шиї та спини не повинні затікати. При цьому важливою є вільність рухів, щоб друкувати чи телефонувати. Тим, хто працює віддалено, також потрібно знати, як вибрати офісне крісло. Вони подовгу знаходяться в сидячому положенні, тому мають особливі потреби. Розглянемо важливі критерії вибору.

Врахуйте призначення

крісло в офіс

Конструкції класифікують залежно від категорій людей, яким потрібне крісло:

  • Для керівника. Головна увага приділяється іміджу. Функціональність грає не останню роль. Потрібно врахувати частоту візитів до керівника, інтер’єр кабінету та особисті вподобання.
  • Для відвідувачів. Вони будуть сидіти не більше 10–40 хвилин, тому особливий функціонал не потрібен. Нахил спинки незначний.
  • Для працівників. Важливою є ергономічність. У декоративних елементах особливої потреби немає. Мобільність забезпечується завдяки роликам.

Найбільш затребувані моделі офісних крісел — для працівників. Щоб правильно їх підібрати, зверніть увагу на особливості конструкції, враховуючи роботу механізмів.

Вибір офісного крісла: особливості каркаса

вибір офісного крісла

Від місця для сидіння залежить продуктивність, комфорт та здоров’я працівника. Зверніть увагу на функціональність:

  • Регулювання опору спинки. Завдяки цій опції користувач може зручно розміститися протягом довгого часу без риску для спини. Задня частина трохи відхиляється, але не занадто.
  • Глибина сидіння. Ця функція повинна регулюватись. Між стільцем та згином коліна відстань має бути не більше долоні. Такий параметр вважають оптимальним.
  • Регулювання поперекової опори. Користувач може налаштувати спинку під свій вигин спини. Це дозволяє зробити позу більш розслабленою та зручною.
  • Наявність синхронного механізму. Ключовий критерій для вибору крісла. Залишатись довгий час в сидячому положенні шкідливо для хребта. Завдяки синхромеханізму відбувається стеження за рухом сидіння і відповідним положенням спинки. Завдяки опції крісло повторює рухи людини. Навіть в сидячому положенні хребет розслаблений, а особа практично перебуває в постійному русі.    

Основа для крісла повинна бути міцною та надійною. Стандартне рішення — металева хрестовина на коліщатах. Вона має значний ресурс незалежно від активності використання. Завдяки металевій хрестовині конструкція може витримувати будь-яку вагу. Пластикова основа розрахована на навантаження не більше 70 кг, тому це не дуже практичний вибір.  

Комфортна оббивка

Мова йде не тільки про тактильні відчуття, але й про створення відповідних умов для тіла. Це особливо важливо у спекотний сезон. Практичний і стильний варіант — оббивка з натуральної шкіри. Вона приємна на дотик, але її головна перевага — довговічність. Це зручне і стильне рішення для керівника, тому що вказує на високий статус. Варіант з екошкіри підходить для співпрацівників. Це зносостійкий матеріал, за ним не важко доглядати.

оббивка офісних крісел

Якщо хочете вибрати для дому офісне крісло, кращою буде тканина оббивка. Матеріал не нагрівається, пропускає повітря. Фактура і колір можуть бути різними. Ресурс експлуатації значно менший, ніж у шкіри, але й ціна бюджетна. В сучасних конструкціях для роботи в офісі часто використовують сітку. Це зручне, але недовговічне рішення. 

Особливості влаштування

Існують основні правила вибору офісного крісла. Функціональність залежить від наявності потрібних механізмів:

  • Піастра. Проста конструкція, яка дозволяє виконувати регулювання по висоті. З її допомогою відбувається обертання навколо осі. Активується за допомогою важеля.
  • Механізм гойдання. Система дозволяє відкидатись на спинці та повертатись у звичайне положення. Створює ефект крісла-качалки, завдяки чому знімається навантаження на хребет. В залежності від типу механізму нахил можна зафіксувати, щоб дати спині розслабитись.  
  • Мультиблок. Конструкція подібна до попереднього виду. Різниця в тому, що можлива фіксація в декількох положеннях. Передбачена функція «антишок», яка дозволяє повільно повернути спинку при відключенні блокування.
  • Anyfix. Подібна опція. Різниця в можливості зафіксувати положення спинки в будь-якому положенні. Це дає більші можливості для розвантаження напруги на тіло.
  • Tilt. Система призначена для регулювання сили гойдання, враховуючи вагу особи. Опція позитивно впливає на ресурс використання крісла та рівень комфорту для людини.
  • Freelock. Кут нахилу регулюється за допомогою спеціального важелю. Фіксація можлива в потрібному зручному положенні. Висота спинки виставляється на відповідну висоту.
  • React. Сучасна унікальна розробка, яка дозволяє швидко і правильно реагувати на зміну положення. Враховується вага користувача, а це подовжує термін служби. Коли відбувається зміщення назад, сидіння трохи посувається вперед. Це дозволяє зберегти потрібний рівень комфорту. Фіксація відбувається в декількох положеннях. При відхиленні кут зору не змінюється.

Наявність потрібного механізму підвищує вартість крісла, але допомагає вірно вибрати потрібну для роботи модель. Враховуючи особливості каркаса, технології та оббивку, можна вибрати крісла, які забезпечать максимальний комфорт, знімуть навантаження та не спричинять незручностей.

Відгуки

Ім'я та Прізвище
Електронна пошта
Відгук
Телефон
Завантажити фото
Рейтинг
Код
captcha
Введіть символи, які ви бачите на зображенні.
Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!