Як облаштувати кухню
Останнім часом кухню перестали сприймати як скромне приміщення для приготування їжі, головними вимогами до якого були гігієна і практичність. Стильні меблі, розкішний дизайн і матеріали, найсучасніша техніка перетворили це приміщення в справжній центр будинку, який може посперечатися з вітальнею за звання улюбленого місця відпочинку.
Раціональне планування і зонування кухні
Природно, ми пред'являємо до облаштування кухні особливі вимоги. Перше з них - зручність використання. При правильному розташуванні плити, холодильника, мийки, систем зберігання та побутової техніки робота на кухні буде простою і приємною. Помилки в плануванні, навпаки, призводять до нераціонального використання часу і сил, постійного роздратування, а іноді і підвищують ризик випадкових травм.
Основними функціональними зонами на кухні є:
- зона зберігання - навісні ящики, холодильник, полки;
- зона приготування - плита, газова панель, духовка, мікрохвильова піч;
- зона підготовки - тумба з висувними ящиками, тумба-пляшниця;
- зона мийки - раковина, сушка для посуду, посудомийна машина.
При плануванні кухонь використовується правило робочого трикутника. Візуально він має з’єднувати три головних робочих зони кухні - варильну поверхню, мийку і холодильник. При організації функціональних зон не рекомендується встановлювати плиту поруч з холодильником або мийкою. Бажано, щоб між ними була відстань близько 60 см.
На шляху від однієї зони до іншої не повинно бути ніяких перешкод. Причому, перешкоди - це не обов'язково стіл або шафа. Правильно розпланований простір кухні дасть можливість уникнути зайвих травм і опіків на кухні. Плиту потрібно розташовувати так, щоб повз неї потрібно було ходити тільки в процесі приготування їжі. Зазвичай, це дальній кут кухні.
Існує кілька стандартних планувань кухонного трикутника:
- П-подібне;
- Г-подібне;
- лінійне;
- паралельне - зустрічається в довгих і вузьких кухнях, коли меблі роставлені вздовж двох паралельних стін;
- з острівцем - одна або дві зони розташовані посеред кухні.
Хорошим вибором може стати покупка модульної кухні, яку можна легко адаптувати в майбутньому під свої потреби.
Як оформити кухню - основні кольори та фактури на кухні
Білий колір візуально додає простору, білі поверхні практичні і їх легко привести в порядок за допомогою сучасних миючих засобів. Щоб кухня не була схожа на операційну, можна використовувати різні відтінки - від сніжно-білого до кольору слонової кістки, а також поєднання глянцевих і матових поверхонь і різних матеріалів - наприклад, цегли, дерева та скла.
Якщо однотонний інтер'єр здається занадто нудним, можна додати акценти і зробити яскраві дверцята для кухонних шаф і полиць або вибрати кольоровий посуд, фіранки або рушники. Головне правило - використовувати не більше двох-трьох кольорів.
Також важливо правильно підібрати аксесуари. Занадто багато дрібних фігурок, строкатих рушників і серветок або магнітів на холодильнику зроблять кухню захаращеною. Щоб прикрасити приміщення, достатньо кількох кімнатних рослин, одного або двох постерів і красивого посуду.
Як оптимізувати зберігання в кухні
На кухні важливо стежити за кількістю речей і тим, як вони зберігаються, щоб приміщення виглядало просторим і охайним. Наприклад, над кухонними шафами можна розмістити громіздкий посуд, яким не користуються щодня. Також можна задіяти простір над холодильником, дверима і робочими поверхнями, повісивши додаткові полиці.
У кухонних шафах варто передбачити висувні ящики на горі і в цоколі гарнітуру. А проблему незручних кутових шаф вирішать викатні або обертові внутрішні полиці.
Вузький простір між стіною і холодильником або шафою і плитою підійде для зберігання консервів, спецій і соусів. Оптимізувати простір допоможуть спеціальні органайзери - наприклад, для упаковок фольги і пергаменту , контейнери для зберігання овочів або органайзер для чайних пакетиків. А ще можна використовувати магнітні дошки для кріплення ножів до стіни і банок із спеціями до нижньої частини кухонних шаф.
В нашому інтернет-магазині Файні Меблі представленні різноманітні кухонні меблі, гарнітури, кухонні комлпекти, що охоплюють всі популярні напрямки і дозволяють втілити ваші ідеї оформити кухню в стилях лофт, модерн, хай-тек, кантрі, прованс, класика та інші.