Як облаштувати дитячу кімнату

Облаштовуючи дитячу кімнату, потрібно враховувати безліч нюансів, зокрема, стать та вік дитини, розмір, конфігурацію приміщення. Правильне зонування приміщення допоможе створити функціональний та комфортний інтер’єр. Дитина буде проводити більшу частину часу у своїй кімнаті — відпочивати, навчатися, гратися, спілкуватися з друзями, тобто приймати гостей. Тому пам’ятайте, що для дітей необхідно облаштовувати не лише зону для відпочинку, але й робочу, а також місце для гри. Використовуйте функціональні та компактні меблі, які допоможуть вирішити відразу декілька завдань, але не будуть загромаджувати простір. Купити якісну, надійну, безпечну та доступну в ціні продукцію на вигідних умовах пропонує інтернет-магазин «Файні Меблі». На нашому сайті представлений величезний асортимент товарів для облаштування інтер’єру дитячої кімнати, спальні та будь-яких приміщень у домі.

Основні критерії для вдалого оформлення дитячої кімнати

Правильне зонування дитячої кімнати — не єдине завдання, яке ви маєте вирішити під час створення комфортного та функціонального інтер’єру. Є багато інших нюансів, які необхідно враховувати перед тим, як робити ремонт у приміщенні чи облаштовувати його для своєї дитини:

  • Вибір дизайну та стилю інтер’єру. Звертайте увагу не лише на модні тенденції. Щоб дитина почувала себе комфортно, надавайте перевагу меблям та аксесуарам, які не привертають до себе зайву увагу. М’які лінії в оформленні приміщення, приємний на дотик текстиль, функціональні та практичні меблі — ідеальне поєднання, яке дозволить створити затишок у домі.
  • Конфігурація та розміри приміщення. Завдяки величезному асортименту товарів, представленому на нашому сайті, ви зможете підібрати меблі для дитячої кімнати будь-якого типу: вузької, у формі літери «г» чи просторої.
  • Вибір основної кольорової гами. Надавайте перевагу спокійним відтінкам в інтер’єрі, які можна поєднати із одним-двома аксесуарами яскравих кольорів. Цього достатньо, щоб кімната не здавалася прісною, але й не виглядала надто претензійною. Якщо в інтер’єрі переважають яскраві кольори та відтінки, то з часом вони можуть викликати у дитини роздратування. Малюк буде надто збудженим, а тому погано засинатиме та не зможе повністю розслабитися, що є обов’язковою умовою для якісного відпочинку.
  • Вибір меблів. Обирайте багатофункціональні варіанти, щоб не захаращувати простір. Для оформлення дитячої кімнати знадобиться чимало меблів різного виду та призначення: ліжко, стіл, стільці, шафа, комод, стелажі.

Дитяча кімната — особливе місце в будинку. Її інтер’єр повинен бути гармонійним, затишним та відповідати віку і потребам постійно зростаючого малюка. Тому пам’ятайте, що будь-які ідеї оформлення дитячої кімнати можуть бути реалізовані лише в тому випадку, якщо при створенні інтер’єру враховується вік та стать дитини.

Як правильно вибирати меблі для дитячої кімнати

Безпека понад усе, тим паче у власному домі. Пам’ятайте: в дитячій не місце гострим кутам, склу, пластику та інших крихким, травмонебезпечним предметам. Обираючи меблі, необхідно пересвідчитися, що продукція відповідає усім загальноприйнятим вимогам та стандартам щодо якості та безпечності товарів даного виду. Підтвердити це можна лише за наявності сертифікатів. Купити якісні, виготовлені з міцних, довговічних матеріалів, екологічно чисті та безпечні вироби можна в інтернет-магазині «Файні Меблі». Наші консультанти допоможуть вам підібрати найкращі варіанти із врахуванням віку, статі вашої дитини, її смаку, конфігурації та розмірів приміщення, і ваших фінансових можливостей.

Яким критеріям повинні відповідати меблі для дитячої кімнати:

  • Ліжко. Ідеальний варіант для дітей підліткового віку — краса в поєднанні зі зручністю та практичністю. Головним критерієм правильного вибору даного виду меблів для немовлят повинна бути безпека малюка, який швидко росте. Ліжко повинне мати високі бортики, щоб дитина не випала з нього. Класичний варіант — зі стінками у вигляді решіток. Якщо дитина полюбляє гойдатися, обирайте модель з механізмом маятника. Більш функціональний варіант — ліжко-комод, яке дозволяє тримати всі необхідні речі під рукою. Для дітей молодшого шкільного віку сміливо купуйте модель-трансформер, яка буде «рости» разом з малюком. Високою популярністю користуються також двох’ярусні моделі, нижня частина яких призначена для роботи (навчання), зберігання різноманітних речей, гри, верхня — для сну та відпочинку. Вироби оснащені поличками, шухлядами різних розмірів, столом. Такі меблі дозволяють раціонально використовувати простір і організувати функціональний інтер’єр навіть в невеликих приміщеннях.
  • Стіл та стільці. Навчальний стіл швидше за все доведеться кілька разів міняти, згідно зі змінами фізичних параметрів дитини. У кожному віці висота столу і стільців повинна відповідати зросту дитини. Якщо не зважати на цей параметр, проблем з хребтом не уникнути. Якщо хочете зробити інтер’єр дитячої функціональним, обирайте сучасний стіл, оснащений ящиками і полицями для зберігання книг та іншого шкільного приладдя.
  • Шафа, комод, стелажі. Сучасні меблі відрізняються компактністю, високою надійністю та функціональністю. Обирайте варіанти оснащені полицями та відділеннями різних розмірів. Вони дозволять зберігати найрізноманітніші речі і легко підтримувати порядок у кімнаті. Що стосується дизайну меблів, то якщо ви бажаєте оформити кімнату у сучасному стилі, сміливо обирайте яскраві варіанти, навіть найоригінальніших форм, однак, пам’ятайте, що слід обов’язково уникати гострих кутів та скляних елементів в інтер’єрі.

Що стосується матеріалу, з якого виготовлені меблі для дитячої, то найкращим вважається дерево. Найдорожчі породи: дуб, бук, кедр. Вироби з сосни, ясеню, берези коштують дешевше. Сучасний ринок пропонує багато варіантів меблів, виготовлених з доступних за ціною матеріалів — МДФ, ДСП. Вироби дещо поступаються за показниками міцності дерев’яним, проте, якщо вони виготовлені відповідно до усіх загальноприйнятих вимог та стандартів, то теж приємно здивують вас своєю надійністю.

Ідеї оформлення дитячої кімнати згідно віку дитини

Особливості оформлення дитячих кімнат для:

  • Малюків 1-3 років. У цьому віці дитина починає стрімко розвиватися і пізнавати світ. Допитливий малюк постійно вивчає навколишні предмети на дотик та навіть смак. Тому необхідно створити у кімнаті не лише затишок та комфорт, але й потурбуватися про безпеку дитини. Щодо вибору кольорів у інтер’єрі, то оптимальними будуть пастельні, спокійні відтінки: бежевий, молочний, світло-сірий, ванільний. Спокійний фон дасть багато переваг: дозволить легко оновлювати інтер’єр в міру дорослішання малюка, не буде діяти на дитину збудливо або гнітюче. Використовуючи для оформлення кімнати інші кольори, враховуйте темперамент дитини. Якщо меблі в дитячій мають гострі кути, то закрийте їх спеціальними силіконовими, пластиковими або гумовими накладками. Правильно обирайте матрац. Пам’ятайте: він повинен бути жорстким (з кокосової койри або якісного пінополіуретану) і мати товщину не менше 6 см.
  • Дітей 4-6 років та молодшого шкільного віку. Якщо в ранньому віці оформляти спальню малюка яскравими фарбами небажано, то в 4-8 років в інтер’єр можна внести контрасти і яскраві кольори. Потурбуйтесь про організацію спортивного куточка. Меблі для зберігання речей, іграшок потрібно підбирати, враховуючи ріст дитини. Оптимальна глибина шафи та комоду — 38-40 см. Такі меблі зручні, досить місткі, але не громіздкі. Заради безпеки шафу, стелаж і комод слід закріпити до стіни. Вигідний варіант — модульна система, яку можна «нарощувати» або видозмінювати по мірі зростання дитини.
  • Підлітків. Ваше головне завдання — зробити нейтральний дизайн із використанням спокійних, пастельних тонів (ідеальний — білий), який можна гнучко коригувати під поточні інтереси дитини. Стосовно ідей для декору, то дозвольте дитині самій проявити фантазію і обрати елементи, які будуть прикрашати інтер’єр та створювати неповторну атмосферу у кімнаті. Популярні варіанти оформлення: вінілові платівки (декор на стіну), гірлянди, фотографії, постери. Для підлітків важливо, щоб у них був власний куточок — у хлопчиків це груша, у дівчаток — дзеркало з лампами. Приблизно у віці 12-14 років повністю відпадає необхідність у використанні для оформлення дитячої якихось особливих (дитячих) меблів. Орієнтуйтеся на цілком дорослі смаки та потреби підлітка.

Облаштовуючи дитячу кімнату, прислухайтеся до порад фахівців, та не забувайте, що у ній буде жити ваша дитина, якій повинно бути комфортно та затишно у власному домі. Тому обов’язково враховуйте її смаки та уподобання.

Відгуки

Ім'я та Прізвище
Електронна пошта
Відгук
Телефон
Завантажити фото
Рейтинг
Код
captcha
Введіть символи, які ви бачите на зображенні.
Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!