Дизайнери розкривають секрети, як вибрати стіл на кухню

Кухня слугує в домі не лише місцем для приготування та прийому їжі. Сімейні обіди та вечері з часом перетворюються у традицію, яка об’єднує за одним столом цілі покоління. Спілкування з членами сім’ї дарує рідним відчуття спокою та родинного затишку. Щоб ви почували себе комфортно у власному домі, використовуйте для створення інтер’єру зручні, красиві та практичні меблі. Дизайнери радять перед тим, як вибрати стіл на кухню, визначитися з колірною гамою всього гарнітуру. Хоча цей елемент інтер’єру може контрастувати з іншими деталями, і в такому випадку грати роль домінанти, або ж гармоніювати із ними за кольором.

Кухонний стіл

Дизайнери радять, як правильно вибирати стіл на кухню

Є декілька правил, яких потрібно дотримуватись, обираючи кухонний стіл:

  • Пам’ятайте: в інтер’єрі одного невеликого приміщення традиційно використовують два основних кольори і один додатковий. Найбільшу площу займає поверхня стін — це основний колір кухні. Другий основний колір — колір фасадів меблів. Додатковий — колір стільниць, холодильника. Часто інтер’єр доповнюється акцентом у вигляді столу, що контрастує за кольором з іншими поверхнями.
  • Колір робочої і обідньої стільниці рідко збігаються. Це відбувається не лише тому, що дизайнери хочуть візуально виділити обідній стіл серед інших меблів, але й тому що до цих елементів конструкцій висуваються абсолютно різні вимоги. Робоча стільниця повинна бути практичною в користуванні і функціональною. Тому в інтер’єрах кухонь часто використовують покриття «під камінь» і натуральний камінь.
  • Покриття обіднього столу повинно сприяти створенню затишку в приміщенні і посилювати апетит. Сучасні дизайнери пропонують безліч варіантів оформлення стільниць обіднього столу, зокрема різних кольорів, форм, виконаних із найрізноманітніших матеріалів і прикрашених візерунками.
  • Розміри приміщення впливають на вибір кольору кухонного столу. У маленькій кухні обідній стіл знаходиться близько до робочої зони, тому доцільно використовувати для оформлення інтер’єру меблі, що будуть збігатися з кольором покриття стільниць або фасадів гарнітуру.
  • У просторій кухні обідню зону можна візуально відокремити від робочої за допомогою кольору меблів та стін. У великому приміщенні можна поставити невеликий диван, це додасть затишку інтер’єру. Кухня стане місцем відпочинку і посиденьок.
  • Що стосується вибору матеріалів для кухонного столу, то традиційним вважається ДСП з ламінуванням, проте слід враховувати, що такі вироби не надто довговічні, зате й коштують дешевше. Добре зарекомендувала себе плита МДФ з покриттям ПВХ, яке відрізняється високою стійкістю до вологи, подряпин, жирів тощо. Палітра кольорів і фактур практично не обмежена. Є покриття з імітацією справжнього дерева. Поціновувачі натуральних матеріалів обирають столи із деревини. Матеріал має розкішний вигляд, проте він нестійкий до вологи. Лідирують у списку найпопулярніших варіантів столів для кухні вироби, стільниці яких виготовлені зі скла: тоновані, матові або прозорі. Вони не загромаджують простір, проте потребують обережного ставлення. Довговічний матеріал, який використовують для виготовлення стільниць — натуральний і штучний камінь. Недоліки: велика вага, холодний на дотик, обмежена палітра кольорів та відтінків, висока ціна. Створити оригінальний дизайн допоможе керамічна плитка, якою можна облицювати звичайний кухонний стіл з МДФ чи ДСП. Такий декоративний елемент використовують зазвичай для стилізації кухні, виконаної в східному стилі, прикрашаючи стільницю плиткою з красивими арабськими чи марокканськими візерунками.

Обираючи стіл для кухні, пам’ятайте, що це приміщення призначене в першу чергу для приготування і прийому їжі, а не для демонстрації стилю. Тому для оформлення його інтер’єру доцільно використовувати кольори, які збуджують апетит.

Кухонний стіл

Вибір кухонного столу по кольору

Холодні кольори пригнічують апетит, а теплі — збуджують. Холодними виглядають глянсові поверхні, проте їх можна комбінувати з матовими елементами або стільницями «під дерево». «Теплими» вважаються такі кольори: жовтий, червоний, малиновий, помаранчевий, вишневий, а також їхні відтінки: рожевий, апельсиновий, персиковий, лимонний. Теплі кольори тонізують і сприяють збудженню апетиту. Надто яскраві кольори — кораловий, гранатовий, насичений червоний —  використовуйте для акцентів. Вони надто збуджують.

Найбільш небажаний колір для столу — чорний. На такій стільниці видно пил і бризки від води. Чорний колір пригнічує апетит. Дизайнери радять використовувати стіл з чорними ніжками і яскравою стільницею, а не навпаки. Якщо ж ви все ж таки обрали стіл із чорною стільницею, а потім пошкодували про свій вибір, можете замаскувати стільницю серветками або скатертиною. Використання для оформлення інтер’єру кухні столу темних кольорів доречне в тому випадку, якщо виріб виготовлений з натурального дерева дорогої екзотичної породи. У просторих приміщеннях можна використовувати стіл красивого шоколадного кольору. Проте зазвичай в кухнях стандартних розмірів встановлюють столи світлих відтінків: горіховий, кава і какао з молоком, бежевий, карамельний, світло-коричневий. Світло-коричневі відтінки додають кухні витонченості і затишку.

Колір обіднього столу багато в чому визначається стилем кухні, наприклад:

  • Для невеликих приміщень виконаних в стилі мінімалізм або сучасний модерн доречними будуть традиційні компактні столи з імітацією «під дерево», виготовлені з МДФ або ДСП. Також стильно виглядають і скляні моделі на металевих ніжках, пофарбовані порошковою фарбою в темні теплі тони.
  • Для оформлення просторого приміщення в стилі хай-тек можна використати скляний стіл на блискучих хромованих ніжках або модель сірого кольору з інших матеріалів. Виріб зі скла також підійде для стилю лофт. Доречними в таких приміщеннях будуть моделі з імітацією штучного каменю, зокрема, темно-синього кольору, зеленого з чорним, навіть чорного (тільки в дуже просторій кухні).

Іноді варто спочатку зробити ремонт, встановити інші меблі і лише потім визначитися з кольором столу. Якщо у кухні немає чіткого стилю, завжди виграшно виглядатиме скляний стіл. У будь-якому випадку, крім кольору, потрібно вибирати функціональне покриття, що не боїться вологи і бруду.

Відгуки

Ім'я та Прізвище
Електронна пошта
Відгук
Телефон
Завантажити фото
Рейтинг
Код
captcha
Введіть символи, які ви бачите на зображенні.
Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!