Як вибрати ортопедичний матрац

Якщо у вас болить спина або некомфортно спати в ліжку, то покупка ортопедичного матраца допоможе вирішити проблему. Давайте поговоримо про те, як вибрати матрац для ліжка. Ось на що потрібно звертати увагу.

Ортопедичний матрац - це спеціальний вид матраців, який рівномірно підтримує тіло людини. Це дозволяє зменшити навантаження на хребет і поліпшити кровообіг. Ефект досягається за рахунок пружин або інших наповнювачів матраца. Використання ортопедичних матраців позбавляє від болю в м'язах і робить сон спокійним.

Як вибрати ортопедичний матрац

Види ортопедичних матраців

Найчастіше ортопедичні матраци поділяються на два типи:

Кожен з них може бути доповнений такими матеріалами: латексом, пінополіуретаном, кокосовою койрою, повстю, наповнювачем з ефектом пам'яті, анатомічної піною і іншими матеріалами.

Також іноді зустрічаються матраци-топери - це матраци товщиною 4-8 см, які можна покласти на ліжко або диван з метою корекції спального місця. Їх перевага в невисокій ціні.

Кожен з видів може бути м'яким, середньої жорсткості і жорстким.

Жорсткість ортопедичних матраців

Всі матраци володіють різним ступенем жорсткості. Але на практиці кожна людина відчуває її по-своєму. Справа не тільки в комплекції і в звичках, але і в індивідуальному сприйнятті.  

Проте, є деякі загальні рекомендації, якими можна скористатися при покупці, щоб вибрати відповідний по жорсткості матрац. Так, наприклад, дітям, чий хребет ще формується, рекомендують спати на жорсткій поверхні, так як це важливо для правильного розвитку спини. А літнім людям навпаки радять спати на м'якому, щоб максимально розслабити м'язи, зняти навантаження з суглобів і судин.

Важливо врахувати, що людям великої комплекції матраци будуть здаватися істотно м'якше, ніж людям тендітної статури. Тому першим варто вибирати матраци жорсткіше, А другим навпаки уникати таких моделей, особливо безпружинних.

Щоб підібрати для себе матрац, оптимальний по жорсткості, проаналізуйте те спальне місце, на якому ви спите зараз. Комфортна вам ця жорсткість? Що хотілося б змінити? Особливу увагу приділіть тому, чи є болі в спині або шиї, так як вони можуть говорити про не правильно організоване спальне місце.

Як вибрати розмір ортопедичного матрацу

Стандартна ширина ортопедичних матраців така:

  • односпальні - 90см;
  • півтораспальних - 120 см;
  • двоспальних - від 140 до 180 см.

Довжина матраців може бути в межах 190-200 см. Товщина може коливатися від 5 до 30 см. Товсті матраци говорять про наявність пружин.

Якщо у вас вже є підставка для матрацу (каркас ліжка), то перед покупкою матрацу просто виміряйте його. Важливо, щоб ліжко було по ширині і довжині трохи більше матрацу.

Вибір матрацу для ліжка

Ліжко та каркас для матрацу

Як правило, каркас для матрацу зроблено з рами і пружних поперечних дерев'яних рейок товщиною 8-12 мм - ламелей. Ламелі мають пружний ефект і працюють як єдина система разом з матрацом. За рахунок цього жорсткість виходить дещо меншою, ніж якщо, наприклад, покласти матрац на рівну поверхню. Крім того, якщо матрац покласти на підставу без ламелей (на фанеру), то він не буде «дихати». Якісна основа забезпечує нормальну циркуляцію повітря, продовжує термін служби матрацу і допомагає йому більш ефективно розвантажити хребет. 

У нашому асортименті представлені ліжка різних моделей, стилів, матеріалів і кольорів. Звертати увагу потрібно перш за все на зовнішній вигляд. Кращим по дизайну і функціональності стане рішення, яке найбільше підходить саме для вашої спальні. Деякі моделі укомплектовані вбудованим каркасом, а для інших є можливість вибору. 

Останнім часом набирають популярність ліжка з підйомним механізмом. Придбати таке ліжко можна, якщо хочете мати додаткове місце для зберігання в спальній кімнаті. Якщо такої потреби немає, то можна сміливо зупинятися на варіанті зі звичайним каркасом. Буде він на ніжках чи без них - залежить від конструкції ліжка.

Відгуки

Ім'я та Прізвище
Електронна пошта
Відгук
Телефон
Завантажити фото
Рейтинг
Код
captcha
Введіть символи, які ви бачите на зображенні.
Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!